PM1210-2R7J-RC
Bourns
Inductor RF Molded Bobbin Core 2.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.29A 1.1Ohm DCR 1210 T/R
Description +
Search Keywords: PM12102R7JRC
  • Part No:
    PM1210-2R7J-RC
  • COO:
    JP
  • Inductance:
    2.7 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    180 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C