PM105-331K-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 330uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 520mA 1.15Ohm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PM105331KRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    PM105-331K-RC
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    330 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Current:
    520 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.15 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C