PDB181-GTR04-254A2
Bourns
Res Carbon Film POT 250K Ohm 20% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (36.8 X 17mm) Solder Lug Panel Mount
Description +
Search Keywords: PDB181GTR04254A2
  • Part No:
    PDB181-GTR04-254A2
  • Mounting:
    Panel Mount11434
  • Termination Style:
    Solder Lug11449
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Resistance Value:
    250 KOhm
  • Tolerance:
    2011450%
  • Dimension:
    36.8 x 1711440mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C