MF-SM013/250V-2
Bourns
PPTC Resettable Fuse - 0.13A(hold) - 60V - 6.5 Ohm - 130 mA - 7.4 x 6.6 x 3.2mm - Surface Mount.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MFSM013250V2
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    MF-SM013/250V-2
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Hold Current:
    0.13 A
  • Trip Current:
    N/A
  • Maximum Current Rating:
    N/A
  • Maximum Voltage Rating:
    60 V
  • Maximum Trip Time:
  • Minimum Initial Resistance:
    6.5 Ohm
  • Maximum Initial Resistance:
    12 Ohm