CRT0603-FX-3161ELF
Bourns
Thin Film Precision Chip Resistor - 1/10 W - 3.16 Kohm ±1% - ±15ppm/°C - 75V - SMD 0603
Description +
Search Keywords: CRT0603FX3161ELF
  • Part No:
    CRT0603-FX-3161ELF
    5000
  • Resistance Value:
    3.16 KOhm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±15 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C