CR0805-JW-100ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/8 W - 10 ohm ±5% - ±200ppm/°C - SMD 0805 - RoHS Compliant - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: CR0805JW100ELF
  • Part No:
    CR0805-JW-100ELF
  • Resistance Value:
    10 Ohm
  • Tolerance:
    511364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C