CR0603-FX-4530ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/10 W - 453 ohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0603 - RoHS Compliant - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: CR0603FX4530ELF
  • Part No:
    CR0603-FX-4530ELF
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    453 Ohm
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C