CR0603-FX-3322ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/10 W - 33.2 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0603 - RoHS Compliant - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: CR0603FX3322ELF
  • Part No:
    CR0603-FX-3322ELF
  • Resistance Value:
    33.2 KOhm
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C