CR0603-FX-2002ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/10 W - 20 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0603 - RoHS Compliant - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: CR0603FX2002ELF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CR0603-FX-2002ELF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C