CI160808-5N6D
Bourns
Inductor General Purpose Chip Laser Cut 5.6nH 5% 100MHz 9Q-Factor Alumina Ceramic 430mA 180mOhm DCR 0603 T/R
Description +
Search Keywords: CI1608085N6D
  • Part No:
    CI160808-5N6D
  • Inductance:
    5.6 nH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    430 mA
  • Maximum DC Resistance:
    180 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C