CI160808-2N7D
Bourns
Inductor General Purpose Chip Laser Cut 2.7nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Alumina Ceramic 500mA 100mOhm DCR 0603 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CI1608082N7D
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CI160808-2N7D
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Inductance:
    2.7 nH
  • Type:
    General Purpose Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    0.3 nH
  • Technology:
    Laser Cut
  • Maximum DC Current:
    500 mA
  • Maximum DC Resistance:
    100 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C