CI160808-1N8D
Bourns
Inductor General Purpose Chip Laser Cut 1.8nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Alumina Ceramic 500mA 80mOhm DCR 0603 T/R
Description +
Search Keywords: CI1608081N8D
  • Part No:
    CI160808-1N8D
  • Inductance:
    1.8 nH
  • Type:
    General Purpose Chip
  • Tolerance:
    0.3 nH
  • Technology:
    Laser Cut
  • Maximum DC Current:
    500 mA
  • Maximum DC Resistance:
    80 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C