CD214C-T43CALF
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 43V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
Description +
Search Keywords: CD214CT43CALF
  • Part No:
    CD214C-T43CALF
    EAR99
    3000
  • Direction Type:
    Bi-Directional
  • Dimension:
    7.11(Max) x 6.22(Max) x 2.42(Max) mm
  • Maximum Clamping Voltage:
    69.4 V
  • Family:
    CD214C-T43CA
  • Maximum Peak Pulse Current:
    21.6 A