CAY16-3301F4LF
Bourns
Res Thick Film Array 3.3K Ohm 1% 0.25W(1/4W) A±200ppm/A°C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CAY163301F4LF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CAY16-3301F4LF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Case Size:
    1206
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Power Rating per Resistor:
    0.063 (1/16) W
  • Resistance Value:
    3.3 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C