CAY16-103J4LF
CAY16-103J4LF
Bourns
In Stock: 175,000
Minimum Order: 5,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CAY16-103J4
Bourns
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CAY16103J4
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    CAY16-103J4
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
    1
  • Case Size:
    1206
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Power Rating per Resistor:
    0.063 (1/16) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C