9250A-393-RC
Bourns
RF Choke Shielded/Molded Wirewound 39uH 10% 2.5MHz 50Q-Factor Ferrite 0.205A 1.93Ohm DCR AXL Bag
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 9250A393RC
  • Part No:
    9250A-393-RC
    EAR99
    500
  • Inductance:
    39 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    1.93 Ohm
  • Maximum DC Current:
    205 mA