- 78F331J-RC
Description
RF Choke Bobbin Core 330uH 5% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 100mA 11.1Ohm DCR AXL Bag
Search Keywords: 78F331JRC
Supplier:Bourns
Part No:78F331J-RC
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
5000 -
Inductance:330 uH
Lead Pitch:N/R
Tolerance:5 %
Technology:Bobbin Core
Maximum DC Resistance:11.1 Ohm
Maximum DC Current:100 mA