78F1R2J-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 1.2uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 740mA 180mOhm DCR AXL Bag
Description +
Search Keywords: 78F1R2JRC
  • Part No:
    78F1R2J-RC
  • Inductance:
    1.2 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Resistance:
    180 mOhm
  • Maximum DC Current:
    740 mA