77F680J-TR-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 68uH 5% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 305mA 1.8Ohm DCR AXL T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: 77F680JTRRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    77F680J-TR-RC
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Inductance:
    68 uH
  • Type:
    RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    N/R
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Resistance:
    1.8 Ohm
  • Maximum DC Current:
    305 mA