77F390J-TR-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 39uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 350mA 1.2Ohm DCR AXL T/R
Description +
Search Keywords: 77F390JTRRC
  • Part No:
    77F390J-TR-RC
  • Inductance:
    39 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Resistance:
    1.2 Ohm
  • Maximum DC Current:
    350 mA