6000-561K-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 560uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 640mA 1.4Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 6000561KRC
  • Part No:
    6000-561K-RC
  • Inductance:
    560 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    1.4 Ohm
  • Maximum DC Current:
    640 mA