5900-822-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 8.2mH 10% 1KHz Ferrite 260mA 6Ohm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5900822RC
  • Part No:
    5900-822-RC
  • Inductance:
    8200 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    6 Ohm
  • Maximum DC Current:
    0.26 A