5900-562-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 5.6mH 10% 1KHz Ferrite 320mA 4.1Ohm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5900562RC
  • Part No:
    5900-562-RC
  • COO:
    CN
  • Inductance:
    5.6 mH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    4.1 Ohm
  • Maximum DC Current:
    320 mA