5900-151-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 150uH 10% 1KHz Ferrite 2A 110mOhm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5900151RC
  • Part No:
    5900-151-RC
  • Inductance:
    150 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    0.11 Ohm
  • Maximum DC Current:
    2 A