5800-562-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 5.6mH 10% 1KHz Ferrite 100mA 13.8Ohm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5800562RC
  • Part No:
    5800-562-RC
  • Inductance:
    5.6 mH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    13.9 Ohm
  • Maximum DC Current:
    82 mA