5800-221-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 220uH 10% 1KHz Ferrite 500mA 580mOhm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5800221RC
  • Part No:
    5800-221-RC
  • Inductance:
    220 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    430 mOhm
  • Maximum DC Current:
    508 mA