4820P-1-102LF
4820P-1-102LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4820P-1-102
Bourns
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C ISOL Molded 20-Pin SOM Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4820P1102
  • Part No:
    4820P-1-102
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    10
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C