4816P-T02-562LF
4816P-T02-562LF
4816P-T02-562
Bourns
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/°C BUS Molded 16-Pin SOM Gull Wing SMD Tube
Description +
Search Keywords: 4816PT02562
  • Part No:
    4816P-T02-562
  • COO:
    IE
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    5.6 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C