4816P-T02-274LF
4816P-T02-274LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4816P-T02-274
Bourns
Res Thick Film NET 270K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/°C BUS Molded 16-Pin SOM Gull Wing SMD Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4816PT02274
  • Part No:
    4816P-T02-274
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    270 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C