- 4816P-T01-152LF
Description
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/°C ISOL 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
Search Keywords: 4816PT01152LF
Supplier:Bourns
Part No:4816P-T01-152LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536308000
COO:CR
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Number of Terminals:16
Power Rating:1.28 W
Power Rating per Resistor:0.16 W
Resistance Value:1.5 KOhm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C