4816P-R2R-103LF
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.28W A±100ppm/A°C LADDER Molded 16-Pin SOM Gull Wing SMD
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4816PR2R103LF
  • Part No:
    4816P-R2R-103LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    Ladder
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C