4816P-2-103F
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
The 4816P-2-103F is a 16-pin, surface-mount, thick-film resistor network with a bussed configuration, featuring a resistance of 10 kΩ and a ±1% tolerance.
Search Keywords: 4816P2103F
  • Part No:
    4816P-2-103F
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    15
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C