- 4814P-2-272
Description
Res Thick Film NET 2.7K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/°C BUS Molded 14-Pin SOM Gull Wing SMD T/R
Search Keywords: 4814P2272
Supplier:Bourns
Part No:4814P-2-272
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8533100020
COO:US
Number of Terminals:14
Power Rating:1.12 W
Power Rating per Resistor:0.08 W
Resistance Value:2.7 KOhm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C