- 4610X-AP1-101LF
Description
Res Thick Film NET 100 Ohm 2% 1.25W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Ammo
Search Keywords: 4610XAP1101LF
Supplier:Bourns
Part No:4610X-AP1-101LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533102000
Supplier Standard Pack:
1000 -
Case Size:N/R
Circuit Designator:BUS
Number of Resistors:9
Number of Terminals:10
Power Rating:1.25 W
Power Rating per Resistor:0.2 (1/5) W
Resistance Value:100 Ohm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C