- 4610H-AP2-154LF
Description
Res Thick Film NET 150K Ohm 2% 2W ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Search Keywords: 4610HAP2154LF
Supplier:Bourns
Part No:4610H-AP2-154LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533100020
Case Size:N/R
Circuit Designator:ISOL
Number of Resistors:5
Number of Terminals:10
Power Rating:2 W
Power Rating per Resistor:0.5 (1/2) W
Resistance Value:150 KOhm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C