- 4609M-AP1-472LF
Description
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.35W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Search Keywords: 4609MAP1472LF
Supplier:Bourns
Part No:4609M-AP1-472LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533100020
COO:CN
Supplier Standard Pack:
1 -
Number of Terminals:9
Power Rating:1.35 W
Power Rating per Resistor:0.25 (1/4) W
Resistance Value:4.7 KOhm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C