4608H-AP4-101/101L
Bourns
Res Thick Film NET 100 Ohm/100 Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C TERM Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Description +
Search Keywords: 4608HAP4101101L
  • Part No:
    4608H-AP4-101/101L
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    12
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    100/100 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C