- 4608H-AP2-331LF
Description
Res Thick Film NET 330 Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Search Keywords: 4608HAP2331LF
Supplier:Bourns
Part No:4608H-AP2-331LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533100020
COO:CN
Supplier Standard Pack:
1 -
Number of Terminals:8
Power Rating:1.6 W
Power Rating per Resistor:0.5 (1/2) W
Resistance Value:330 Ohm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C