4608H-AP1-391LF
Bourns
Res Thick Film NET 390 Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Description +
Search Keywords: 4608HAP1391LF
  • Part No:
    4608H-AP1-391LF
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    7
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    390 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C