4606X-AP2-222LF
Bourns
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 0.75W(3/4W) A±100ppm/A°C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
AMMO Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606XAP2222LF
  • Part No:
    4606X-AP2-222LF
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    2.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C