4606X-AP2-153LF
4606X-AP2-153LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4606X-AP2-153
Bourns
Res Thick Film NET 15K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Ammo
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606XAP2153
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4606X-AP2-153
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    3
  • Number of Terminals:
    6
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    15 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C