- 4606H-AP1-222LF
Description
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 1.2W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Search Keywords: 4606HAP1222LF
Supplier:Bourns
Part No:4606H-AP1-222LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533100020
COO:CN
Supplier Standard Pack:
1 -
Case Size:N/R
Circuit Designator:BUS
Number of Resistors:5
Number of Terminals:6
Power Rating:1.2 W
Power Rating per Resistor:0.3 W
Resistance Value:2.2 KOhm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C