4605H-AP1-471LF
Bourns
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4605HAP1471LF
  • Part No:
    4605H-AP1-471LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
    1
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    470 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C