- 4604X-101-331
Description
Res Thick Film NET 330 Ohm 2% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 4-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Search Keywords: 4604X101331
Supplier:Bourns
Part No:4604X-101-331
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8533100020
COO:CN
Supplier Standard Pack:
1 -
Power Rating per Resistor:0.2 (1/5) W
Resistance Value:330 Ohm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C