4310M-102-121LF
4310M-102-121LF
Bourns
In Stock: 763
Minimum Order: 75
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4310M-102-121
Bourns
Res Thick Film NET 120 Ohm 2% 1.5W ±100ppm/°C ISOL Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4310M102121
  • Part No:
    4310M-102-121
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    5
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.4 W
  • Resistance Value:
    120 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C