4308R-101-334LF
4308R-101-334LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4308R-101-334
Bourns
Res Thick Film NET 330K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4308R101334
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4308R-101-334
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    7
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    330 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C