4308H-102-153LF
4308H-102-153LF
Bourns
In Stock: 1,400
Minimum Order: 64
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4308H-102-153
Bourns
Res Thick Film NET 15K Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
Description +
Search Keywords: 4308H102153
  • Part No:
    4308H-102-153
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    15 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C