4116R-1-122LF
4116R-1-122LF
Bourns
In Stock: 903
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4116R-1-122
Bourns
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/°C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4116R1122
  • Part No:
    4116R-1-122
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Power Rating:
    2.25 W
  • Resistance Value:
    1.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C