4114R-2-470LF
Bourns
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 2W ±250ppm/°C BUS Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4114R2470LF
  • Part No:
    4114R-2-470LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    13
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    47 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C