3545S-1-103L
Bourns
Res POT 10K Ohm 5% 1.5W 5(Elec)/5(Mech)Turns 6.34mm (39.67 X 22.23 X 26.99mm) Solder Lug Panel Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3545S1103L
  • Part No:
    3545S-1-103L
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    39.67 x 22.23 x 26.99 mm
  • Operating Temperature:
    1 to 125 °C